نشت آب از پنجره دوجداره به داخل منزل از جمله معضلاتی است که مجموعه کاراکو قصد دارد در این متن به صورت تخصصی درباره این موضوع اطلاعات و راه حل های کارشناسی را در اختیارتان قرار دهد. لازم است بدانید که پنجره دو جداره استاندارد به هیچ وجه آب باران را به داخل منزل هدایت نخواهد کرد. چناچه با این مشکل مواجه شدید بدانید که ایرادی دراین بخش به وجود آمده است.

خاصیت عایق بندی و بهینه سازی انرژی از شعارهای اصلی تولید و طراحی درب و پنجره UPVC می باشد که باعث استقبال عموم شده است. البته که هدایتگر بودن آب نفوذی در همان مراحل تولید در تمامی بخش ها اعمال می شود.

دلایل نشت آب از پنجره دوجداره

در ابتدا لازم است مواردی که سبب ایجاد این مشکل می شود را بررسی کنیم. بهتر است نگاهی به ساختار و نکات نصب بی اندازیم تا در روند کار متوجه ایرادت احتمالی شویم. منظور از عایق بندی و درزگیری یعنی بستن کامل منافذ موجوددر پنجره های UPVC و آلومینیوم که مانع از ورود هوا و آب به داخل می شود.

عمده ترین دلیل نفوذ و نشت آب باران از درب و پنجره، نداشتن شیارهای تخلیه آب است که باید در هنگام تولید در پروفیل ها ایجاد شود، اما به دلیل سهل انگاری و یا کیفیت پایین پروفیل ها ممکن است در اولین بارش فصلی باعث نفوذ آب شده و مشکلات متعددی را برای شما به وجود آورد. لازم به ذکر است که فریم آهنی اگر قبل از نصب بر روی چهارچوب ها تعبیه شود، بدون شک هم درب و پنجره ها به خوبی در جای خود پیچ می شوند و هم در بحث جلوگیری از نفوذ آب موثر می باشد.

مطالعه کنید
خدمات رگلاژ پنجره دوجداره شرق تهران

شیار تخلیه آب در ضلع عرض پایینی در تمامی پروفیل ها ایجاد می شود که مهمترین نقش را در جلوگیری از نشت آب از پنجره های دوجداره را ایفا می کند ، این شیارهای توسط دستگاه های مخصوص فرز و مته در سایزهای مختلف ایجاد می شود که برای تهیه هوا نیز کاربرد دارد.

به محض اینکه با گذر زمان بخش های مختلف از جمله لاستیک ها فرسوده می شوند و یا رگلاژ در و پنجره  UPVC   دچار اشکال می شود باید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نشت آب از پنجره دوجداره

راه حل های  پیشگیری از نشتی آب

در بیشتر پروژه ها مهمترین عامل نبود شیارها است و البته در تعداد زیادی نیز نبود عایق بندی اصولی به همراه عدم تنظیم یراق آلات و شیشه ها مهم ترین عوامل بروز مشکلات است که درمورد آن صحبت کردیم. در صورتی که مشاهده کردید در اثر نظافت آب به بیرون هدایت نمی شود و یا در هنگام بارش های باران آب به داخل نفوذ یا نشت می کند. در این مواقع با تعمیرکار متخصص در این حوزه تماس بگیرید تا با حضورخود در محل شیارهای تخلیه را در پروفیل ایجاد کند و در صورت خارج شدن از رگلاژ کار تعمیرات و رگلاژ پنجره UPVC را انجام دهد.

نشت آب از پنجره دو جداره

نکته

نکته اینکه به هیچ وجه نباید افراد خود اقدام به ایجاد شیار یا عایق بندی و تنظیم شیشه کنند، زیرا خطرات زیادی همچون شکستن پروفیل ها و شیشه دوجداره، افتادن لنگه ها و یا باز کردن بیش از حد منافذ عبور آب؛ ممکن است ایجاد شود.

مطالعه کنید
نمای کرتین وال مدرن و زیبا

شماره تماس کاراکو