.پنجره دوجداره به دلیل مزایای بیشماری که دارد به شدت امروزه مورد استقبال قرار گرفته است و در ساختمان ها از این نوع پنجره که عایق مناسبی است استفاده می کنند. که با گذر زمان پنجره دوجداره دچار آسیب شده و از رگلاژ خارج می شود. در این متن می خواهیم به ابزارآلات رگلاژ پنجره دوجداره بپردازیم و شما را با آن ها آشنا کنیم.

ابزارآلات رگلاژ پنجره دوجداره کدامند؟

دلر

این ابزار برقی برای مواردی که ممکن است نیاز به اضافه کردن لولا به پنجره وجود داشته باشد. در این صورت با سوراخ کردن پروفیل به اندازه های معین عملیات پیچ بستن انجام می شود. البته این ابزار کاربردی در تعمیرات و رگلاژ در موراد زیادی به کار می رود.

پیچ بند

یکی از مهم ترین ابزار تعمیرکار پنجره دوجداره پیچ بند است. که در موارد متعددی حین کار رگلاژ و تعمیرات از آن استفاده می کند. به طور مثال برای جا به جایی لولاها باید ابتدا به وسیله پیچ بند پیچ ها متصل به لولا و درب دوجداره باز شود و با تنظیم اصولی آن دوباره در محل مورد نظر وصل گردد. به علاوه برای باز کردن تمامی یراق آلات زاماک و نیز جدا کردن پروفیل و نصب پنجره و موارد دیگر کاربرد دارد.

نکته : لازم به ذکر است که پیچ بند یکی از پرکاربردترین ابزارها در بخش تولید نیز به حساب می آید. و بدون آن نمی توان کاری از پیش برد و به دو صورت شارژی و سیمی در بازار موجود می باشد.

بزارآلات رگلاژ پنجره دوجداره

زیر شیشه ای

شیشه پنجره دوجداره به وسیله زیر شیشه های مخصوص رگلاژ و تنظیم می گردد. این وسیله به گونه طراحی شده است که به موجب قرار گرفتن درست و تقسیم بار هماهنگ در تمام نقاط پروفیل شده و درب و پنجره به درستی بسته می شوند و شیشه تحت فشار قرار نگرفته و از شکسته شدن آن جلوگیری می شود.

مطالعه کنید
نصب و تعمیر نما یا پنجره کرتین وال
پیچ گوشتی

یکی از ابزارآلات رگلاژ پنجره دوجداره که در تمامی موارد تعمیر مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای مختلفی نیز در بحث رگلاژ پنجره دوجداره و آلومینیومی دارد.

آچار آلن

آلن مانند سایر ابزارهای که گفته شد کاربرد زیادی در تنظیم پنجره دوجداره دارد که این ابزار در صورت نیاز به کار گرفته می شود

لاستیک درزگیر و چسب سیلیکون

این موارد نیز در بحث عایق بندی و درزگیری کاربرد دارند. و در صورت ورود هوای سرد و گرم و رطوبت و همچنین آب و آلودگی مورد استفاده قرار می گیرد.

ابزارالات رگلاژ پنجره دوجداره

ابزارآلات پیشرفته

در حال حاضر انسان ها به سمت هوش مصنوعی و هوشمند سازی حرکت می کنند و ابزارهای ساخت بشر کاملا با تحولات پیش می رود. به این صورت که یک تعمیرکار حرفه ای درب و پنجره دوجداره و آلومینیومی وظیفه دارد یک جعبه ابزار کامل از ابزارآلات رگلاژ پنجره دوجداره را در اختیار داشته باشد. به این ترتیب که با افزایش چشمگیر پیشرفت بشر در حوزه ابزارآلات صنعتی در به کارگیری از دستگاه های هوشمند در هر کاری موجب افزایش بازدهی و راندمان می شود. در حوزه درب و پنجره دوجداره نیز با وارد شدن دریل ها شارژی و حتی پیچ گوشتی خود گردان برقی همه موارد در زمینه تعمیرات دچار تحول شده است.

جمع بندی

همانطور که می دانید ابزار مهمترین نقش را در موقعیت یک خدمت به عهده دارد. و بعد از تجربه نیروی فنی دارا بودن انواع اقسام ابزار الات در کنار به روز نگه داشتن از دلایلی است که موجب اعتماد مشتریان به مجموعه کاراکو که در زمینه تعمیرات و رگلاژ پنجره دوجداره و یو پی وی سی فعالیت دارد.

مطالعه کنید
تعمیر تخصصی یراق آلات پنجره آلومینیومی

شماره تماس کاراکو