در و پنجره یکی از مهم ترین عناصر یک ساختمان هستند و کیفیت آن تاثیر مستقیم در میزان مصرف انرژی دارد. یکی از رایج ترین جنس هایی که می توان برای درب و پنجره از آن استفاده کرد آلومینیوم است. با این که پنجره های آلومینیوم بسیار مقاوم هستند و به ندرت پیش می آید که دچار اشکال شوند. با این وجود ممکن است دچار ایراداتی شوند که در این صورت نیاز به تعمیرات درب و پنجره آلومینیومی به وجود می آید.

چه زمانی نیاز به تعمیرات درب و پنجره آلومینیومی است؟

 • عملکرد نادرست یراق آلات و بروز اختلالات حرکتی
 • شکستن در لولا
 • کار نکردن دستگیره ها و قفل درب در زمان استفاده از آن
 • عایق شدن در و پنجره
 • پوسیدگی درزگیرهایی درب و پنجره آلومینیومی

تعمیرات درب و پنجره آلومینیومی

مراحل تعمیر پنجره آلومینیومی

 1. در مرحله اول تعمیرات باید قسمت های مختلف بررسی شود. بعد از آن تنظیم زاماک در تعمیر و رگلاژ نقش تاثیرگذار است و باید به خوبی در جای خود قرار گیرد.
 2. در مرحله بعد تعمیرات درب و پنجره آلومینیومی به سراغ آلن مخصوص رفته و یراق آلات را تنظیم کنید. که در این مرحله لنگه و قاب در یک راستای هماهنگ قرار می گیرند.
 3. مرحله آخر نوبت به لولا می رسد که در صورت نیاز باز شده تا در صورت لزوم لولاهای کمکی اضافه شود که بیشتر در بحث مقاومت و استحکام و ماندگاری کار ساز است.

تعمیر پنجره

مزایای استفاده از درب و پنجره آلومینیومی

این درب و پنجره ها بسیار در برابر رطوبت ،زنگ زدگی  و … مقاوم هستند. تا جایی که می توان از آن ها به جای فولاد ضد زنگ و فایبر گلاس نیز استفاده کرد.

مطالعه کنید
تعیین هزینه رگلاژ پنجره دوجداره

فریم آلومینیومی از سایر فریم های چوبی، آهنگی و حتی مسی مقاومت بیشتری دارند و ارزن تر هستند.

نسبت به درب های چوبی که در برابر آسیب ،خش ،خوردگی ،رطوبت ،سوراخ شدن ،زنگ زدن بسیار آسیب پذیر است. آلومینیوم انتخابی مناسب برای درهای خارجی است.

نگه داری و حفظ و تمیز کردن و تعمیر در و پنجره آلومینیومی بسیار راحت تر است.

وزن آلومینیوم بسیار کم و سبک است و می توان آن را به سادگی نصب کرد.

تعمیرات درب و پنجره آلومینیومی بسیار به صرفه و اقتصادی است.

تعمیرات درب و پنجره آلومینیومی

با رعایت چه مورادی نیاز به تعمیرات نیست؟

 • باز و بسته کردن اصولی و استفاده درست از پنجره
 • سفت بودن پیچ های قفل و دستگیره پنجره
 • تعویض دوره ای لاستیک های اطراف پنجره آلومینیوم برای عایق بندی و درزگیر بهتر

نکته : توجه داشته باشید که افراد نباید خود اقدام به تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره آلومینیومی و دوجداره کنند. چرا که تعویض یراق آلات نیاز به تخصص داشته و پارامترهای خاص خود را نیاز دارد که توسط تعمیرکار و سرویس کار حرفه ای در خصوص رگلاژ پنجره های دوجداره اجرا می شود.

جمع بندی

مزیت های که سبب استفاده گسترده از درب و پنجره های آلومینیومی شده شامل مقاومت در برابر تغییر رنگ، عدم انقباض و انبساط سریع در مقابل تابش و دما زیاد، رطوبت و خاصیت ضد زنگ بودن این نوع از پنجره ها می باشد.  این مزیت‌ها باعث می شود زمان استفاده از درب و پنجره های آلومینیومی افزایش پیدا کند. اما با وجود تمام این مزایا هر کالایی به مرور زمان خراب می‌شود و نیاز به تعمیر خواهد داشت.

مطالعه کنید
تعمیر پنجره فرملس

شماره تماس کاراکو