همانطور که می دانید تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره قابلیت اجرا دارد. اما پیشنهاد ما به شما عزیزان، آن را به دست افراد متخصص در این حوزه بسپارید. در برخی از موارد درب و پنجره بر اثر ضربه یا نصب غیر اصولی از رگلاژ خارج می شوند. در حالی که رگلاژ نکردن سبب می شود درب و پنجره به راحتی باز و بسته نشود و در نهایت قطعات لنگه بازشو پنجره به فریم گیر کند. هنگامی که درب و پنجره دوجداره از رگلاژ خارج شوند دیگر عایق خوبی برای صدا و گرد و خاک و گرما و سرما نمی باشند.

چه قطعاتی شامل تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره می باشند؟

لنگه بازشو : کلیه بازشوها از تک حالته ،دوحالته،کشویی و… بعد از مدتی استفاده کارایی خود را از دست می دهند و نیاز به رگلاژ دارند.

یراق آلات : برخی مواقع یراق آلات پنجره با زاماک که به منظور کیپ شدن درب و پنجره است درگیر می شود. برای برطرف شدن این مشکل احتیاج به رگلاژ پنجره دوجداره می باشد.

شیشه دوجداره : اصلی ترین قسمت رگلاژ مربوط به شیشه است. لازم است تا تعمیرکار مربوطه تخصص کافی برای رگلاژ شیشه دوجداره را داشته باشد.

لولا بازشو : لولاهای پنجره تک حالته و دوحالته با یک آلن مخصوص قابل تنظیم می باشد. لولای پنجره برای عایق بندی بهتر باید توسط متخصص چک شود تا به درستی باز و بسته شود.

تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره

چه زمان نیاز به رگلاژ کردن احساس می شود؟

زمانی که پنجره دوجداره به خوبی کیپ نشود و گرد و خاک و صدا و گرما را از خود عبور دهد، یا در زمان باز و بسته شدن آن صدا دهد هنگام تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره فرا رسیده است.

مطالعه کنید
پنجره ترمال بریک

اهمیت رگلاژ درب و پنجره دوجداره

قبل از هر چیز لازم است بدانید که برای خرید پنجره دوجداره از پروفیل مرغوب و با کیفیت انتخاب کنید. و برای مراحل نصب و راه اندازه آن حتما با گروه فنی مهندسی کاراکو تماس بگیرید چرا که در این امر تخصص کافی را دارند. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که درب و پنجره دوجداره بعد از حدود 6 ماه تا یک سال نیاز به رگلاژ دارند تا مانند روز اول باز و بسته شوند و به خوبی کار کنند. البته که این محدوه زمانی بستگی به نگهداری شما از درب و پنجره دوجداره دارد شاید این بازه زمانی بیشتر یا کمتر شود.

نکته

در حالی که درب و پنجره دوجداره شما بعد از حدود یک سال نیاز به رگلاژ دوباره پیدا کرد. به این معنی نیست که پروفیل انتخابی شما نامرغوب یا بی کیفیت است. چرا که این مسئله در درب و پنجره ها دوجداره طبیعی است و نیاز به رگلاژ دارد.

تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره

خدمات تعمیرات پنجره دوجداره

  • رفع مشکل ورود گرما و سرما، گرد و غبار از پنجره دوجداره
  • تعویض لولاهای شکسته یا خم شده پنجره
  • تعویض یراق آلات خراب و معیوب درب و پنجره
  • رگلاژ و رفع گیر و ایرادات درب و پنجره دوجداره در زمان باز و بسته شدن
  • تعویض لاستیک ترک خورده و پاره شده درب و پنجره
  • تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته و برعکس
  • تعویض درب ها بالکن از داخل بازشو به بیرون بازشو
جمع بندی

مجموعه فنی و مهندسی کاراکو با سال ها سابقه و تجربه در زمینه تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره و یو پی وی سی به فعالیت خود ادامه داده است. و با داشتن نیروها ماهر و متخصص در این حوزه بسیار مورد استقبال مشتریان عزیز قرار گرفته است.

مطالعه کنید
رگلاژ پنجره دوجداره در مناطق تهران

شماره تماس کاراکو