اغلب پنجره های  UPVC دارای جزئی هستند که آن را به نام لولای پنجره دوجداره یا لولای اصطکاک می شناسیم. در این متن قصد داریم تا به شما آموزش دهیم. چگونه می توانید به طور صحیح به تعمیر و تعویض لولای پنجره UPVC دست پیدا کنید. از آنجایی که نقش لولا در نحوه کارکرد و باز و بسته شدن صحیح و بدون اشکال درب و پنجره بسیار مهم است. که از سالم بودن و عملکرد درست آن مطمئن شوید.

در بعضی از موارد با گذر زمان یا به دلیل استفاده از لولاهای نامرغوب و بی کیفیت و یا اینکه نصب غیر اصولی سبب شکستگی درب و پنجره و افتادن لنگه بازشو می گردد و خسارات مالی را در پی دارد. به همین خاطر استفاده از لولای مرغوب و با کیفیت و نصب اصولی بر روی درب و پنجره دوجداره اهمیت زیادی دارد.

مراحل تعویض لولای پنجره UPVC

اندازه گیری پهنای ریل

امروزه اغلب لولاهای پنجره دو جداره اندازه استاندارد 18 میلی متر دارند اما برخی از پنجره های دو جداره یا آلومینیومی قدیمی 15 میلی متر بوده به همین خاطر به این اندازه دقت کنید. بخاطر بسپارید که اندازه ای که به آن نیاز دارید بیشترین اندازه ریل از قسمت بیرونی است نه اندازه داخلی آن. تعویض لولای پنجره دو جداره به انواع دیگر لولای اصطکاک امکان پذیر است. مدل های معمولی لولاهای محدود کننده و لولا خروجی پنجره هستند. مهم ترین فاکتور تعیین کننده عرض ریل لولای پنجره دوجداره است. در غیر اینصورت اگر تنها قصد تعویض لولا پنجره UPVC را دارید استفاده از لولا در اندازه استاندارد بسیار راحت است.

مطالعه کنید
خصوصیات نصاب شیشه دوجداره

تعویض لولای پنجره UPVC

اندازگیری طول لولای پنجره دو جداره

این مرحله واقعاً آسان است. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که طول کل ریل لولا اصطکاک در قاب ثابت است. ما عموماً نگران طول بازو که روی قاب باز شده است، نیستیم. برخی از پنجره های قدیمی دارای لولا با بازشو به کنار به طول 10 اینچ هستند و ممکن است دیگر پیدا نشوند. می توانید به جای آن از لولا 12 اینچی استفاده کنید.

تعیین کردن قسمت بازشو که به سمت بالا یا به سمت کنار است.

لولا پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالای پنجره در طرفین پنجره (چپ و راست) تعبیه شده است. برای کمک به شما در تغییر موقعیت، احتمالاً دستگیره پنجره نیز این امر را تأیید می کند. دسته در سمت کنار پنجره به معنای یک پنجره بازشو به سمت طرفین است. و این مورد زمانی صحیح است از داخل پنجره مشاهده کنید نه بیرون آن. اگر می خواهید بدانید چرا باید بین لولا های پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالا و بازشو به سمت کنار تفاوت وجود داشته باشد، وزن آن را در لولا پایین در نظر بگیرید. تمام وزن پنجره دوجداره بر روی لولا پایینی است و به همین دلیل لولا متفاوت طراحی شده است.

تعویض لولای پنجره UPVC

نکته

توجه کنید تا برای مواظبت از این بخش در باز و بست نهایت دقت را به کار ببرید. و در صورت شل شدن لنگه یا خارج شدن از رگلاژ درب و پنجره UPVC بهترین کار این است با شرکت متخصص و ماهر در حوزه تعمیر و رگلاژ درب و پنجره UPVC تماس بگیرید.

مطالعه کنید
خدمات رگلاژ پنجره دوجداره شرق تهران

چه موقع احتیاج به تعویض لولا پنجره upvc است؟

در صورتی که لولای پنجره شکسته باشد امکان دارد مشکلاتی را به وجود آورد. یکی از احتمالات سقوط لولا به پایین است کمی عجیب به نظر می رسد اما لولا نقش مهمی در حفظ قاب در جای خود دارد. مورد دیگر شکستگی شیشه دوجداره به دلیل فشار زیاد است که آسیب های دیگر را به همراه دارد. مشکل دیگر از تنظیم خارج شدن پنجره است که سبب سخت باز و بسته شدن پنجره می شود و ممکن است یراق آلات را نیز خراب کند. به طور کلی تعویض لولای پنجره upvc  یک کار فنی است. هزینه تعویض لولای پنجره دوجداره بستگی به نوع و ابعاد پنجره و لولا دارد. حتما برای تعمیر پنجره دوجداره از افراد متخصص و ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

روغن کاری لولا

قطعا روغن کاری یراق آلات پنجره دوجداره می تواند در افزایش طول عمر و عملکرد بهتر پنجره تاثیر گذار باشد. سفتی و خشکی دستگیره را می توان با روغن کاری بهبود بخشید در نهایت این کار از فرسایش زود هنگام قطعات جلوگیری می کند. لازم است که این کاردر سال دو بار انجام شود. البته که از روغن مناسب برای این کار باید استفاده کرد.

تعویض لولا پنجره

نکاتی در خصوص لولا پنجره

  • لولای پنجره دوجداره همیشه به صورت جفت برای یک پنجره به فروش می رسد.
  • لولای بازشویی که به کنار باز می شود در مقایسه با لولای بازشو به سمت بالا دارای بازوهای متحرک طولانی تر هستند.
  • هر لولا باید به صورت جداگانه در سمت مناسب پنجره جایگذاری شود در جهت فلش راهنمایی که روی آن نمایش داده که جهت باز شدن پنجره را نشان می دهد.
مطالعه کنید
خدمات تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره در پرند

جمع بندی

تیم کاری کاراکو با بهره گیری از نیروهای کاملاً متخصص و حرفه ای در زمینه تعمیرات درب و پنجره آماده ارائه خدمات به مشتریان در صورت بروز تعمیرات و تعویض لولاهای شکسته و خراب در اسرع وقت و با بهترین کیفیت می باشد.

شماره تماس کاراکو