یراق اسپانیولت یکی از قطعه های، که در درب و پنجره یو پی وی سی دارای چند زبانه است. کار این یراق که در امتداد طولی پروفیل لنگه جایی که چهارچوب قفل می شود با کیپر پنجره درگیر شده و آن را به صورت محکم به چهار چوب می چسباند. البته ممکن است که این قطعه بشکند یا خراب شود در این صورت احتیاج به تعویض یراق و اسپانیولت پنجره دوجداره به وجود می آید.

تعویض یراق و اسپانیولت پنجره دوجداره

در صورتی که خرابی اسپانیولت توسط افراد ماهر تشخیص داده شود و به این نتیجه برسند که برای کار کرد درست سیستم قفل یکی از قطعات یا مجموعه کامل اسپانیولت باید تعویض شود. یکی از مهم ترین فاکتورها انتخاب آلیاژ مناسب و سازگار با نوع درب و پنجره دوجداره است. که در صورت توجه نکردن به آن فشار مضاعف بر روی دستگیره ها و کاهش طول عمر شیشه یا شکستگی ،معیوب شدن چرخ دنده ها و از بین رفت کیپر و شکستگی زبانه و لولاها می شود.

تعویض یراق و اسپانیولت پنجره

دلایل خراب شدن اسپانیولت

عوامل مختلفی بر خرابی اسپانیولت درب و پنجره دوجداره تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

  • آلیاژ یا متریال نامرغوب در ساخت اسپانیولت
  • کاربری نامناسب یا فشار بیش از حد برای باز و بسته شدن درب و پنجره دوجداره
  • نصب و مونتاژ نادرست پنجره ها یو پی وی سی که سبب فشار مضاعف بر یراق آلات می شود.
  • نامناسب بودن سایز اسپانیولت که مورد استفاده قرار می گیرد.
  • رگلاژ نکردن پنجره یا رگلاژ پنجره upvc که غیر اصولی انجام شده باشد.
مطالعه کنید
تعمیر و تعویض اسپانیولت با گروه تخصصی کاراکو

اهمیت اسپانیولت

کاملا مشخص است که هر کدام از یراق آلات پنجره دوجداره عملکرد خاصی دارند که در موارد بسیار بر دیگر یراق آلات تاثیر گذار است. اسپانیولت قطعه بسیار مهمی است در صورت خراب شدن آن بر روی عملکرد پنجره ،قفل شدن و عایق بندی را درگیر می کند. در  نتیجه با خراب شدن یراق اسپانیولت درب به صورت صحیح قفل نمی شود. یا در صورت قفل شدن به راحتی باز نمی شود. توجه کنید که در صورت عدم تعویض یراق و اسپانیولت پنجره دوجداره می تواند سبب شکستن و آسیب به لوله ،زاماک دستگیره و برخی دیگر از قطعات شود که منجرب به صرف هزینه بیشتری برای تعمیر پنجره دوجداره می شود.

تعویض یراق و اسپانیولت پنجره

چگونگی تشخیص خرابی اسپانیولت

اگر متوجه شدید که عملکرد قفل و باز و بسته شدن آن مشکل است توپی ها در زاماک جا نرفته یا دیگر مشکلاتی در قفل کردن وجود دارد می تواند از نشانه ها خرابی اسپانیولت باشد. یا اینکه با چرخاندن دستگیره به سمت بالا سیستم قفل به درستی عمل نکند و درزی بین لنگه و فریم وجود داشته باشد یا در چرخاندن دستگیره متوجه گیر شوید ممکن است از دلایل خرابی اسپانیولت باشد.

قیمت اسپانیولت

از بهترین یراق آلات و اسپانیولت ها ، ساخت کشور آلمان هستند. هم چنین اسپانیولت های ساخته شده در کشور خودمان هم از آلیاژ مناسبی برخوردارند. این را تذکر می دهیم که یراق پنجره دوجداره باید هر چند مدت رگلاژ گردد. تا از فشاری را روی آن است باعث خرابی نشود با این حال تعویض یراق پنجره دوجداره کار بسیار مشکل و زمان بری نیست.

مطالعه کنید
اهمیت اسپانیولت در پنجره دوجداره

تعویض یراق و اسپانیولت پنجره

کلام آخر

گروه فنی و مهندسی کاراکو در حوزه تعمیرات و رگلاژ پنجره دوجداره و آلومینیومی به صورت تخصصی و ماهرانه آماده خدمات رسانی در تمام مناطق تهران (شمال ،جنوب ،شرق ،غرب و مرکز )و تمام مناطق کرج و شهرستانهای حومه می‌باشد.

شماره تماس کاراکو