لازم است بدانید که پنجره دو جداره می بایست در هنگام باز و بسته شدن به راحتی انجام گیرد. به علاوه اینکه در زمانی که پنجره به طور کامل بسته شده باشد باید از ورود گرد و خاک صدا سرما و گرما جلوگیری نماید. در چه زمانی احتیاج به رگلاژ در و پنجره UPVC  می باشد؟ به شکلی که در هنگام باز و بسته شدن پنجره با نقطه ای درگیر باشد و به صورت روان عمل نکند و همچنین اگر پنجره به طور کامل بسته باشد. اما باز هم گرد و خاک سر و صدا یا سرما را احساس کنید احتیاج به تعمیر و رگلاژ دارد.

دلایل رگلاژ در و پنجره UPVC

جلوگیری از تبادل حرارتی، ورود گرد و غبار و آلودگی های صوتی از جمله دلایلی است که موجب تعویض پنجره قدیمی با پنجره UPVC و انتخاب درب و پنجره دوجداره می شود. این عملکرد علاوه برکیفیت اجزاء مصرفی(پروفیل پنجره UPVC، شیشه دوجداره، یراق آلات) به کیفیت تولید و نحوه نصب نیز بستگی دارد.
از آن جهت که هنگام انجام این دو فعالیت نباید فاصله ای میان لنگه بازشو و قاب در هنگام تولید و پنجره دوجداره و دیوار هنگام نصب، باقی بماند که البته هردوی آنها قابل حل کردن می باشد. برای مشکل اول از رگلاژ لولای پنجره دوجداره و برای مشکل دوم از فوم و چسب مخصوص برای درزگیری استفاده خواهد شد.

رگلاژ در و پنجره UPVC

چه قسمت های از پنجره قابل رگلاژ است.

نقاط مختلفی از پنجره هستند که با توجه به نیاز می توان پنجره را رگلاژ نمود.

فریم لنگه بازشو : ابتدا پنجره را باز کرده و با استفاده از پیچ گوشتی، کاور آن را آزاد می کنید. برای رگلاژ پنجره دو جداره upvc باید آن را در جهات افقی و عمودی در حد استاندارد تنظیم شود. توجه شود که رگلاژ در دو جهت افقی و عمودی را باید به صورت موازی انجام دهید تا عدم انطباق کاملا رفع شود رگلاژ درست انجام شود.

مطالعه کنید
معرفی قطعات پنجره دوجداره

شیشه پنجره : یکی از مهم ترین قسمت های پنجره شیشه است و رگلاژ آن اهمیت بالایی دارد تعمیرکار پنجره دوجداره با استفاده از زیر شیشه های مخصوص موجب می شود وزن شیشه دوجداره در تمامی نقاط پنجره دوجداره پخش شود و شیشه در جای درست خود قرار گیرد، در اینصورت پنجره یو پی وی سی به خوبی باز و بسته شده و در جای خود محکم می شود.

یراق : روغن کاری یراق پنجره دو جداره موجب افزایش طول عمر و عملکرد خوب پنجره می شود. تمامی اجزای پنجره باید گریس کاری و روغنکاری شود تا از خوردگی و فرسودگی آن جلوگیری شود. این عمل باید در سال یک بار انجام شود.

رگلاژ در و پنجره UPVC

مشکلات عدم رگلاژ

مهم ترین نقش در و پنجره  UPVC در ساختمان عایق بندی در برابر سرما و گرما و همچنین آلودگی های صوتی می باشد. با این حال در برخی از موارد به علت نصب نادرست پنجره UPVC دوجداره و یا سهل انگاری پرسنل نصب در هنگام تعمیر و رگلاژ در و پنجره UPVC مشکلاتی بوجود می آید که این مشکلات عملکرد مناسب درب و پنجره دوجداره را مورد ایراد قرار می دهد.

از جمله این مشکلات می توان به ورود سرما از اطراف لنگه های بازشو پنجره دو جداره، مشکلاتی در عمل باز و بست درب و پنجره UPVC، باز نشدن دستگیره، عدم عملکرد صحیح یراق آلات و مشکلاتی در تغییر حالتهای بازشو به یکدیگر(تغییر حالته تک حالته به دو حالته) اشاره کرد.با استفاده از رگلاژ در و پنجره UPVC، می توان تا 90 درصد این مشکلات را حل کرد.

مطالعه کنید
تعریف کامل شیشه دوجداره

رگلاژ در و پنجره UPVC

جمع بندی

به طور معمول گاهی اوقات به دلیل استفاده از کیفیت های پایین پروفیل مصرف شده در هنگام تولید پنجره یو پی وی سی در همان زمان استفاده شاهد کارایی پایین پنجره‌های دوجداره و عدم عایق‌بندی آلودگی‌های صوتی و آلودگی هوا هستیم. در این صورت انجام رگلاژ پنجره دوجداره برای افزایش کیفیت و کارایی اولیه پنجره‌های UPVC ضروری خواهد شد که همکاران ما در مجموعه کاراکو به بهترین نحوه ممکن و با عزام نیروی ماهر و متخصص تعمیرات را به خوبی انجام می دهد.

شماره تماس کاراکو