یکی از انواع پنجره ها بسیار پرکاربرد پنجره دوجداره آلومینیومی است که گاهی نیاز به رگلاژ پیدا می کند. البته که استفاده نا صحیح از پنجره و ایراد در هنگام نصب اولیه پنجره از موارد بسیار رایج می باشد. ضمن اینکه رگلاژ پنجره آلومینیومی دوحالته در مقایسه با سایر مدل ها بسیار سخت است. چرا که یراق آلات به کار رفته در آن بسیار پیچیده تر است. به همین دلیل نیاز است تا یک نصاب ماهر در زمینه تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره و یو پی وی سی  اقدام برطرف کردن مشکلات نماید.

رگلاژ پنجره آلومینیومی

برای رگلاژ پنجره آلومینیومی ابتدا باید زاماک را بررسی نمایید. در حالی در جای خود قرار نداشت باید آن را در جای خود فیکس کرد. بعد از آن با استفاده آلن مخصوص و یراق آلات به کار رفته شروع به تنظیم و رگلاژ پنجره آلومینیومی نموده. دقت کنید عملیات رگلاژ به نحوی صورت گیرد که لنگه و قاب باهم، هم جهت و هم راستا باشند. سپس نوبت تنظیم شیشه است که باید کاملا تراز باشد. هر گونه لقی در هر جای از شیشه وجود دارد باید از بین برود.

رگلاژ پنجره دوحالته

برای پنجره های دو حالته، رگلاژ باید بر روی لولا های بالا، پایین و همچنین جلوی اهرمی انجام شود. لولای پایین وظیفه دارد تا لنگه بازشو پنجره را با استفاده از دو پیچ که حفره آنها شش ضلعی هستند ایجاد نماید. در عین حال در لولای بالا پیچی وجود نداشته و پیچ مربوط به این قسمت در قسمت بالای لنگه بازشو وجود دارد. برای انجام رگلاژ پنجره دو جداره ابتدا باید کاور لولای پایین را بیرون بکشید تا پیچ ها رویت شوند. پیچی که به صورت عمودی به کار برده شده لنگه بازشو را در جهت بالا و پایین حرکت می دهد. همچنین پیچ دیگر می‌تواند لنگه را در جهت چپ و راست یا همان جهت افقی جابجا کند.

مطالعه کنید
معرفی و کاربرد پنجره آکاردئونی یو پی وی سی

رگلاژ پنجره آلومینیومی دو حالته

چه زمانی احتیاج به رگلاژ پنجره آلومینیومی است ؟

رگلاژ پنجره های دوجداره از نوع آلومینیومی زمانی باید انجام شود که این پنجره ها به درستی باز و بسته نشده و یا متوجه شویم که این پنجره ها قابلیت عایق حرارتی و صوتی خود را از دست داده‌اند. معمولاً با گذشت زمان، پنجره های آلومینیومی احتیاج به تنظیم و رگلاژ دارند. در صورتی که از یراق آلات نامرغوب استفاده شده و یا به لاستیک های اطراف پنجره آسیب وارد شود، رطوبت و برودت هوا از پنجره رد خواهد شد. در نتیجه باید فرایند رگلاژ بر روی آن ها پیاده شود.

هنگامی که هر نوع پوسیدگی و خوردگی در قسمت های درزگیرهای درب و پنجره آلومینیومی وجود داشت یا لنگه ها پنجره خم شده باشد به ما هشدار می دهد که نیاز به رگلاژ است. البته در مواقعی یراق آلات به کار رفته به درستی عمل نمی کند و سبب می شود تا پنجره به درستی باز و بسته نشود. یا اینکه عملکرد قفل به درستی نباشد احتیاج به رگلاژ پنجره آلومینیومی دوحالته است.

رگلاژ پنجره آلومینیومی دوجداره

جمع بندی

با توجه به مطالبی که در بالا بیان شد. در صورتی که در پنجره آلومینیومی با این موارد مواجه شدید لازم است با مجموعه کاراکو تماس گرفته و مشکل و ایرادات را بیان کنید. تا تعمیرکار ماهر و حرفه ای در کوتاه ترین زمان به محل عازم شود.

شماره تماس کاراکو