زمانی که درب و پنجره دوجداره به راحتی باز و بسته نشود و یا در صورتی که پنجره کامل بسته شد اما درز آن کاملا کیپ نشود. و همچنین وقتی که پنجره را به طور کامل ببندید ولی باز سرما یا گرما و سرو صدا وارد شود و یا از درز پنجره هوا وارد شود. در اینصورت احتیاج به رگلاژ پنجره دوجداره می باشد.

معنای رگلاژ

معنای لغوی رگلاژ نظم و ترتیب دادن می باشد. که بیشتر در مورد یک وسیله به کار می رود. در خصوص پنجره به تنظیم و درست کردن آن اتلاق می شود. و به عبارت دیگر تنظیم قطعات یک پنجره مد نظر است.

رگلاژ به معنی تنظیم دقیق درب و پنجره های دوجداره می باشد. که در زمان استفاده از پنجره دوجداره به آرامی و راحت بتوان از آن استفاده کرد و به قرار گیری دقیق و درست یراق آلات در جای خود و باز وبسته شدن بدون ایراد گفته می شود. که حتماً باید کار رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره توسط فرد متخصص و ماهر انجام گیرد.

مراحل رگلاژ پنجره دو جداره

لازم است بدانید که شیشه پنجره دوجداره ،لولا و دستگیره و فریم لنگه بازشو سه فاکتور اصلی هستند. که تاثیر زیادی در رگلاژ پنجره دوجداره دارند و اکثر عملیات تعمیر و رگلاژ پنجره در این نقاط صورت می گیرد.

  • در ابتدای کار، اول باید کاور لولای پنجره خارج شود. برای اینکار اول پنجره را باز می کنیم. بعد با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار، کاور آن را آزاد و جابه جا می کنیم.
  • بعد پیچ بالای لولای پنجره را در جهت خلاف عقربه های ساعت به سمت چپ و راست حرکت می دهیم. تا لنگه بازشو به سمت پایین انتقال پیدا کند.
  • در اینجا رگلاژ را باید هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی باهم پیش ببریم. تا باز و بسته شدن پنجره به صورت درست و کامل رگلاژ شود.
  • این نکته را مد نظر قرار دهید که عملیات جابه جا کردن پنجره دوجداره باید به صورت مماس و موازی تغییر کند تا پنجره در حالت افقی تراز شود.
مطالعه کنید
تمامی مراحل تولید و نصب پنجره upvc

رگلاژ پنجره دوجداره

چه موقع نیاز به رگلاژ است؟

زمانی که یراق آلات از کار افتاده و خراب شده باشد.

هنگامی که هدر رفتن انرژی به صورت از دست دادن گرما و سرما وجود داشته باشد.

در زمان نصب پنجره مراحل به طور درست و کامل انجام نگرفته باشد.

مواقعی که آب یا رطوبت به داخل ساختمان نفوذ پیدا کند.

خرابی در لاستیک ها کناری پنجره

گیر داشتن دستگیره ها در زمان باز و بسته شدن پنجره ها

باز و بسته شدن پنجره که با سر و صدا همراه باشد.

رگلاژ پنجره دوجداره

 مزایای رگلاژ

امروزه در صنعت ساختمان برای عایق بندی پنجره ها از ورود سرو صدا و اتلاف انرژی از پنجره های دوجداره استفاده می شود. و با توجه به وِیژگی های خوبی که این مدل از پنجره ها دارند. به برخی از مهمترین مزایای رگلاژ پنجره دوجداره در زیر اشاره شده است.

  • عدم هدر رفت انرژی داخل ساختمان در فصل گرم و سرد
  • آسان و راحت باز و بسته شدن پنجره دوجداره
  • عایق بندی و درزگیری برای جلوگیری از ورود گرد و غبار
  • عملکرد صحیح یراق آلات پنجره دوجداره

دلایل رگلاژ کردن پنجره

بعد از نصب پنجره دوجداره، رگلاژ اولیه صورت می گیرد. اما بعد از مدتی استفاده، نیاز به تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره لازم و ضروری است. امکان دارد برای شما نیر پیش آمده باشد پس از مدتی استفاده از پنجره دوجداره برخی از عوامل سبب برهم زدن آرامش محیط منزل و یا کار شما شود. عواملی مانند خوب بسته نشدن پنجره ،سفت باز و بسته شدن پنجره ،گیر کردن پنجره به پروفیل اصلی پنجره و….. که سبب از کار افتادگی پنجره می شود. که با تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره می توان کیفیت و کارایی اولیه را به پنجره باز گرداند.

مطالعه کنید
مواردی که نیاز به تعمیر درب و پنجره دوجداره است

رگلاژ پنجره دوجداره

هزینه رگلاژ پنجره

در مورد هزینه های رگلاژ این پنجره ها پارامتر زیادی دخیل هستند. که از جمله آنها می توان به نوع و جنس پروفیل استفاده شده در پنجره، مدل پنجره به علاوه دستمزد تعمیرکار و هزینه ایاب و ذهابی که بنا به شرایط متحمل می شود، بستگی خواهد داشت. در مجموع، رگلاژ در و پنجره UPVC کاری بس سخت و البته دقیق است که باید توسط نیروی متخصص مجموعه کاراکو انجام شود.

شماره تماس کاراکو