صدا گیری پنجره دوجداره از جمله کارهای تخصصی در حوزه تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره دو جداره می باشد. که برای اجرای این عملیات فاکتورهای متعددی باید رعایت شود. به همین خاطر مجموعه کاراکو قصد دارد نکات کلیدی در این خصوص را با شما به اشتراک بگذارد.

اساس کار صدا گیری پنجره دوجداره

صداگیری درب و پنجره  UPVC در واقع تنظیم دقیق و عملکرد کامل تمامی قطعات درگیر در بحث حرکتی می باشد. که شامل عایق بندی و درزگیری درست، رگلاژ تمامی بخش ها مانند یراق آلات و شیشه ها و لولا و نیز عدم ایراد در پروفیل های لنگه می باشد. همانطور که مطلع شدید بدون دانش فنی امکان ایجاد استاندارد سنجی مناسب برای صداگیری و عدم ورود صداهای ناهنجار به داخل منزل وجود ندارد.

صدا گیری پنجره دوجداره

تاثیر رگلاژ در صداگیری پنجره UPVC

کاملاً واضح است که درب و پنجره دوجداره برای بهینه سازی انرژی و عایق صوتی و حرارتی در کنار طراحی منحصر به فرد ظاهری با استقبال خوبی رو به رو شده است. اما این موضوع را از یاد نبرید که تمامی قطعات بر اساس یک منطق عملیاتی طراحی و نصب شده اند و باید به طور دقیق در فواصل مشخص و با محاسبات ریاضی در کنار یکدیگر قرار بگیرد تا در نهایت به رگلاژ پنجره دو جداره دست پیدا کنیم.

رگلاژ و تنظیم نقش مهمی در صداگیری پنجره ها ایفا می کنند به طوری که بدون این مورد نمی توان از عایق صوتی بهره کامل برد. به باور بسیاری از مردم عدم کیفیت شیشه ها سبب نبود کاهش خاصیت صداگیری می شود اگر بخواهیم در این خصوص فنی صحبت کنیم باید گفت که تنظیم و عملکرد درست شیشه و یراق آلات به ویژه اسپانیولت و نوپی و زاماک سبب می گردد تا لنگه و فریم به خوبی در هم کیپ شوند و با وجود لاستیک ها هیچ گونه درزی برای عبور صدا وجود نداشته باشد.

مطالعه کنید
نحوه تعویض قطعات پنجره upvc

نقش عایق بندی در امر صداگیری پنجره  UPVC

لاستیک ها در کنار چسب کاری و فریم های آهنی باعث ایجاد خاصیت عایق بندی در پنجره های دوجداره می شوند، که در جلوگیری از ورود صدا به داخل ساختمان می توانند تاثیر گذاری قابل توجهی ایجاد کنند. زمانی که تعمیرکار در محل حاضر می شود در ابتدا لاستیک ها را چک می کند و از درزگیری اطمینان حاصل کرده و پس از آن سراغ دیگر مسائل نظیر یراق و شیشه و اسپانیولت می رود، در صورت مشکل در بخش مذکور با استفاده از ابزار مخصوص اقدام به تعویض کرده و از چسب های سیلیکونی نیز بهره می گیرد.

صداگیری پنجره دوجداره

 

تاثیر کیفیت پروفیل و نحوه تولید آن بر صداگیری درب و پنجره

نقش پروفیل در صداگیری پنجره های دوجداره مشهود است. باید گفت که کیفیت پروفیل و درست جوش خوردن در کنار پولیش اصولی از فاکتورهای مهم برای ماندگاری درب و پنجره دوجداره می باشد؛ که شرکت های معتبر برای حفظ بازار خود به این دو نکته توجه ویژه ای دارند.

شماره تماس کاراکو