مهم ترین فاکتوری که نقش حیاتی در ماندگاری پنجره های upvc و آلومینیومی وجود دارد و از جمله خدمات مجموعه های تعمیرات پنجره دو جداره upvc به حساب می آید عمل تعویض یراق آلات پنجره دوجداره می باشد.

از رایج ترین اشتباهاتی که اغلب مردم در زمان خرید پنجره دوجداره دچار آن می شوند این است که  به نوع و جنس و نیز آلیاژ به کار گرفته شده در این نوع پنجره کمترین توجه را دارند. برخی کارگاه ها وجود دارند که به خاطر سود بیشتر حاضر می شوند از یراق هایی با آلیاژ ضعیف تر و قالب گیری بی پایه و اساس استفاده کنند. به هیمن دلیل ضرورت اینکه بتوانیم تشخیص دهیم چه جنسی مناسب و مرغوب است احساس می شود. بهترین یراق آلات موجود در بازار مطعلق به کشورهای ترکیه و آلمان و در برخی از قطعات کشور ایتالیا می باشد البته که در بازار جنس های چینی و تایوانی بسیار وجود دارد که به شدت می تواند به عملکرد درب و پنجره دوجداره آسیب وارد کند.

ضرورت حضور تعمیرکار برای تعویض یراق آلات پنجره دوجداره

تعمیرکار پس از حضور در محل برای تعویض یراق آلات پنجره دوجداره که معیوب شده اند سه مورد را بیش از هر چیز مد نظر دارد که شامل موارد زیر است:

  • در ابتدا باید بداند که فشار زیاد به لنگه می تواند موجب شکستگی شیشه ها شود.
  • مرحله بعد اینکه با تعویض اسپانیولت و دیگر یراق آلات درب و پنجره نباید رگلاژ زاماک و لولاها را به هم بریزد.
  • در نهایت نباید موجب اسیب رساندن به قفل و دستگیره شود زیرا هزینه را به مراتب بیشتر خواهد کرد.
مطالعه کنید
تعمیر درب و پنجره دوجداره و آلومینیومی توسط گروه کاراکو

تعویض یراق آلات پنجره

راه های تشخیص یراق آلات مرغوب

  1. از تولید کننده بخواهید تا تایید کارشناسی و نیز نام کشور سازنده معتبر که بر روی محصول درج شده را در اختیارتان بگذارد.
  2. در مرحله بعدی می توانید با اطلاعاتی که بدست آوردید با مشاوران و همکاران ما مشورت کنید چرا که این عزیزان به صورت تخصصی در زمینه تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره فعالیت دارند به بهترین نحوه می توانند شما را یاری دهند.
  3. یکی از مهم ترین بخش های که یک تعمیر کار انجام می دهد بررسی یراق آلات و اگر احتیاج به تعویض یراق آلات پنجره دوجداره است انجام گیرد و نیز چک کردن اسپانیولت که به شدت در مکانیزم حرکتی تاثیر گذار است. هنگامی  که اسپانیولت عمل نکند اولین مشکلی ایجاد می گردد عدم چفت شدن لنگه در فریم است که سبب ورود هوای بیرون و نیز آلودگی به داخل می شود.

تعویض یراق آلات پنجره

جمع بندی

همانطور که می دانید مهم ترین موضوع این است که قبل از اینکه اتفاقی رخ دهد بتوانیم راجب آن اطلاعات داشته باشیم تا در نهایت تصمیم درستی بگیریم اما خوب امروزه خریداران منازل و آپارتمان های اماده هیچ گونه اطلاعی در مورد نوع درب و پنجره نصب شده بر روی ساختمان ها ندارند. که دلیل این مسئله خرید اماده است اما خواهش ما این است که حتما از سالم بودن قطعات پنجره های upvc نیز اطمینان حاصل کنید و همچنین رگلاژ درب و پنجره دوجداره را نیز کامل بررسی کرده و در صورت عدم اطلاع در این حوزه با کارشناس فنی گروه کاراکو تماس بگیرید.

مطالعه کنید
تمامی مراحل تولید و نصب پنجره upvc

شماره تماس کاراکو