پنجره دوجداره کشویی را می توان در تمامی ساختمان ها نصب کرد. پنجره های دوجداره یکی از مدرن ترین نوع پنجره ها بوده که در ساختمان های لوکس و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پنجره دوجداره عایق صوت و حرارت بوده و با نصب آن در ساختمان سبب کاهش سر و صدا و صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد. این نوع از پنجره علاوه بر زیبایی که دارد به راحتی باز و بسته می شود و دید خوبی به فضای باز دارد. با گذر زمان و استفاده مکرر از آن احتیاج به رگلاژ پنجره دوجداره کشویی می باشد. که باید توسط فرد متخصص در این امر صورت بگیرد.

بعد از درزبندی فریم اصلی پنجره ها مهم ترین قسمت در عایق بندی پنجره دوجداره در بخش بازشوها صورت می گیرد. به عملکردی که سبب می شود بازشویی پنجره کشویی به صورت صحیح و متوازن در قاب خود قرار گرفته و حرکت کند رگلاژ پنجره دوجداره کشویی گفته می شود.

رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

 رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره خدماتی است باید توسط فرد متخصص و مجرب گروه کاراکو به دقیق ترین و درست ترین حالت صورت گیرد. در قسمت زیر مواردی را ذکر می کنیم که در این صورت باید رگلاژ پنجره صورت گیرد.

  • هنگامی که مراحل نصب به درستی انجام نشده باشد.
  • زمانی که گرما و سرما در خانه ماندگار نباشد و هدر رفت انرژی وجود داشته باشد.
  • در صورت نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان
  • گیر کردن دستگیره ها موقع باز و بسته کردن پنجره ها
  • زمانی که یراق آلات خراب شده باشد.
  • خراب شدن لاستیک های موجود در اطراف پنجره
  • باز و بسته شدن پنجره ها همراه با سر و صدا
مطالعه کنید
اهمیت عملکرد یراق آلات پنجره upvc

نحوه رگلاژ پنجره کشویی

رگلاژ پنجره به این صورت است که لنگه بازشو با قطعات آهنی که بر روی پروفیل میانی قرار گرفته و در اصطلاح زاماک گفته می شود به شکل صحیح و متوازن قرار می گیرد. تا ضمن درگیر شدن کامل در زمان بسته بودن لاستیک های درز بندی که دور قسمت باز شو قرار دارد کاملا محکم شوند تا آلودگی های صوتی و زیست محیطی وارد منزل نشود. بعد از آن شیشه دوجداره به وسیله قطعات پلاستیکی مخصوص که با نام تاکوز گفته می شود. بصورت صحیح و متوازن در میان بازشو قرار گیرد در مرحله آخر لولاهای بازشو و اسپانیولت با آلن های مخصوص تنظیم شده تا عمل عایق بندی به طور صحیح و اصولی صورت گیرد.

رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

چه موقع احتیاج به رگلاژ پنجره است؟

در صورتی که استفاده نادرست در زمان باز و بسته شدن زیاد پنجره ایجاد خرابی می کند. یا اگر ضربه ای به قسمت بازشو پنجره وارد شود امکان دارد که بازشو در قاب مخصوص به خود از توازن و تقارن استاندارد که سبب می شود از عایق بندی خارج گردد. در توضیح نحوه رگلاژ پنجره دو جداره به دو قسمت اشاره کردیم که عبارت بود از درگیر شدن کامل بازشوی پنجره با زاماک های آهن و همچنین تنظیم لولاها و اسپانیولت بر اساس مواردی که باعث برهم خوردن تقارن و توازن بازشو شده باشد. در صورت بروز هر یک از این عوامل را می توان گفت پنجره از رگلاژ خارج شده است.

شماره تماس کاراکو