یکی از بیشترین مواردی که به تعمیر و رگلاژ در و پنجره آلومینیومی و یا upvc احتیاج می شود ایجاد شکستگی شیشه می باشد. که بسیار مهم و حائز اهمیت است که در اسرع وقت انجام شود.

دلیل اصلی استفاده از پنجره دو جداره ایجاد یک تعادل دمایی مناسب و دور کردن هر گونه صدای محیطی از منازل و جلوگیری از ورود آلاینده های موجود در هوا به داخل منزل می باشد.

تعریف شیشه

شیشه سکوریت که به شیشه نشکن معروف است و کاربردهای مهمی دارد. اما در شرایط خاص امکان شکستن آن وجود دارد. در حالت کلی شکستن، ماهیت اصلی هر شیشه ای است و تمامی شیشه ها در اثر ضربه می شکنند. اما درجه مقاومت آن ها متفاوت است.

زمانی که شیشه پنجره دوجداره ترک خورده یا شکسته شود هوا راحت تر از پنجره عبور می کند. بسته به فصل هوای سرد یا گرم وارد خانه می شود یا از آن خارج می شود. در این صورت هدر رفت انرژی را به همراه خواهد داشت. این عملکرد پنجره شما را به عنوان یک مانع و عایق در برابر عناصر تضعیف می کند. در نهایت این خرابی منجر به هزینه های تعمیر پنجره دوجداره می شود.

شکستگی شیشه

علت شکستگی شیشه پنجره upvc

یک بحثی که در شیشه و پنجره آلومینویمی و upvc  وجود دارد آسیب پذیری در لبه های آن است. به طوری که اگر کوچکترین ضربه ای به نقاط انتهایی و گوشه های شیشه پنجره دو جداره وارد شود بدون شک شیشه به طور کامل خرد می شود. این شکستگی به دلیل وجود گاز آرگون در بین دو جداره شیشه می باشد که سبب می شود. تا با وارد شدن ضربه عملیات آزاد سازی گاز شروع شده و چون این ماده با فشار در بین شیشه های upvc قرار گرفته با کوچک ترین ضربه خارج می گردد و در نهایت موجب شکستگی شیشه می شود.

مطالعه کنید
راهنمای خرید پنجره upvc

شکستگی شیشه

تعمیر شیشه شکسته پنجره دو جداره

جالب است بدانید که خدمات تعمیر و رگلاژ در و پنجره upvc بعد از گذشت چند سال از حالت سنتی به صنعتی تبدیل شده و شکل یک کار خدماتی تخصصی را به خود گرفته است. به همین جهت شرکت کاراکو با بکار گیری نیروی مجرب و متخصص در این حوزه شروع به فعالیت نموده است.

شکستگی شیشه

نکات لازم برای جلوگیری از آسیب به شیشه پنجره

  • توجه نمایید که به موقع اقدام به رگلاژ در و پنجره آلومنیومی و upvc کنید. که در صورت نادیده گرفتن این مورد ضروری، موجب ایجاد فشار مضاعف بر شیشه ها شده و در مدت کوتاهی شکستگی شیشه ایجاد خواهد شد.
  • در زیر شیشه ها جای مخصوصی برای رگلاژ کل پنجره های دو جداره طراحی شده است. که می تواند وزن را در تمامی نقاط تقسیم کند و با ایجاد یک توازن از هرگونه فشار بیش از حد جلوگیری کند.
  • مورد بعدی کار شدن فریم آهنی در چهار چوب در و پنجره است. که می تواند استحکام بدنه اصلی را تضمین کند در واقع با ثابت نگه داشتن فریم از تکان خوردن و آسیب های حرکتی پیشگیری کند.
  • در زمان خرید در و پنجره دو جداره و آلومینیومی حتماً از استاندارد بودن شیشه ها اطمینان حاصل کنید. و سعی کنید اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.
  • دقت در باز و بسته، و عدم فشار اسپانیولت در صورت بروز مشکل می توانید از شرکت های معتبر در خصوص تعمیر و رگلاژ در و پنجره کمک بگیرید.

شکستگی شیشه

علائم نشان دهنده شکستگی شیشه

اگر هیچ آسیب قابل مشاهده ای به پنجره دوجداره وارد نشده اما شیشه مه آلود است بین شیشه ها رطوبت شکل می گیرد قطعا مشکل پنهانی وجود دارد.

مطالعه کنید
رگلاژ پنجره دوجداره در مناطق تهران

انبساط و انقباض مداوم شیشه در زمان گرم شدن و سرد شدن سبب از کار افتادگی درزگیرهای اطراف شیشه می شود. درزگیری های ناموفق به هوا و رطوبت اجازه ورود می دهند و سبب مه گرفتن پنجره های شما و کاهش بهره وری انرژی واحدهای شیشه ای عایق شده شما می شود.

در نهایت اگر پنجره دوجداره شما آسیب دیده یا شکسته است. به هیچ عنوان سعی نکنید خودتان آن را تعمیر یا تعویض کنید حتما این کار را به فرد متخصص در زمینه تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره بسپارید.

نتیجه گیری

عایق بودن در و پنجره آلومینومی و upvc بسیار کاربردی است. چرا که در کنار پروفیل که از مواد شیمیایی و بر اساس نیاز سنجی تهیه و تولید شده است. می تواند جلوی ورود و خروج صدا و آلودگی را گرفته و بابت بهینه سازی انرژی آسوده خاطر باشید.
در آخر برای بهره مندی از حداکثر مزایای در و پنجره دو جداره نیاز است تا علاوه بر مراقبت های اولیه و جلوگیری از ایجاد آسیب با عوامل انسانی در صورت بروز هرگونه مشکل به دور از تعویق انداختن از خدمات رگلاژ و تعمیر در و پنجره upvc  شرکت کاراکو استفاده کند.

شماره تماس کاراکو