پنجره ها یکی از بخش های مهم و جدایی ناپذیر ساختمان ها هستند. اما در دنیای امروز سر و صدایی که از این پنجره ها وارد خانه شده و همچنین هدر رفت انرژی از طریق پنجره ها، یکی از مشکلاتی است که عموم افراد را، مخصوصا در شهر های بزرگ، به خود درگیر کرده است. البته با ظهور پنجره های دوجداره این مسائل برطرف شده است. همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین اجزاء تشکیل دهنده پنجره دوجداره شیشه های آن می باشد. در واقع این شیشه ها از دو لایه شیشه موازی که به هم چسبیده شده اند ساخته می شوند. شاید زمانی احتیاج به رگلاژ پنجره دوجداره و یا تعویض شیشه داشته باشید که می توانید با شرکت کاراکو در اتباط باشید.

ویژگی ها و برتری های شیشه دوجداره

از آنجایی که شیشه قادر به هدایت گرما و سرما در بین محیط بیرون و داخل می باشد. به همین دلیل ویژگی مهم شیشه دوجداره عایق بودن آن است. عملکرد این شیشه بسیار ساده است هوا یا گاز موجود ما بین دو جداره شیشه باعث عدم تبادل حرارت محیط بیرون و داخل شده و محل سکونت شما را در تابستان خنک و در زمستان گرم نکاه می دارد.

از آنجا که انتقال صداهای ناهنجار به فضای داخلی ساختمان در دنیای امروز بخش عمده ای از مشکلات زندگی در شهرهای بزرگ به شمار می رود. قابل ذکر است از دیگر خصوصیات و ویژگی های شیشه دو جداره عایق صوتی بودن آن است. آلودگی صوتی و اثرات زیان آور آن در واکنش اجتماعی وسلامتی شهروندان به خوبی قابل مشاهده است. فاصله مناسب بین دو لایه شیشه و تزریق گاز به داخل آن شدت آلودگی صوتی در فضای داخل ساختمان را به ۳۰ تا ۳۵ دسی بل(dB) کاهش داده و محیطی آرام را برا ی زندگی فراهم می کند.

مطالعه کنید
رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

استفاده از شیشه های دوجداره منجر به کاهش قابل ملاحظه هزینه های انرژی می گردد. با وجود قیمت بیشتر شیشه دوجداره نسبت به تک جداره به سبب صرفه جویی در هزینه های مصرف انرژی در مدت زمان کوتاهی این تفاوت قیمت جبران خواهد شد.

شیشه دوجداره

انواع شیشه دوجداره

پنجره های دوجداره دارای انواع مختلفی می باشد. که اغلب از کنار هم قرار گرفتن شیشه های مختلف با طراحی دوجداره تولید و روانه بازار می شوند.

شیشه ساده شیشه ای است که هیچ نوع فرآیندی برای بهبود شیشه روی آن صورت نگرفته است. در واقع شیشه ساده به همان صورت که از کوره بیرون می آید مورد استفاده قرار می گیرد. و دارای ویژگی های خاصی نمی باشد و ضعیف تر از سایر شیشه ها نیز می باشد.

شیشه سکوریت شیشه ای است که طی یک فرآیند گرم شدن با دمای بالا و سرد شدن به صورت سریع می باشد. در این فرآیند شیشه می تواند یکسری از ویژگی ها را در خود از جمله مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه بگنجاند. در این نوع از شیشه دوجداره ، شیشه برای موارد ایمنی بالا چه از لحاظ گرما ، ضربه ، فشار مورد استفاده قرار می گیرد.

شیشه رفلکس این نوع از شیشه که می تواند در بسیار از پنجرهای دوجداره آن را مشاهده نمود. در این نوع شیشه که از آلیاژ فلز برای مات کردن آن استفاده می شود.

شیشه لمینت نیز یکی دیگر از شیشه های با مقاومت بالا می باشد که از دو شیشه در کنار هم که در وسط آنها از یک لایه ژله ای پر شده است ساخته می شود. به طوری که این شیشه در هنگام خورد شدن در داخل این ماده ژله ای فرو می رود و مانع پخش شیشه می شود.

مطالعه کنید
خدمات تعمیر و تعویض اسپانیولت پنجره یو پی وی سی

شیشه دوجداره

قیمت و خرید شیشه

قیمت شیشه دوجداره مانند سایر اجسام تابع قیمت مواد اولیه است. البته که قیمت این شیشه ها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به طور مثال مرغوبیت مواد تشکیل دهنده ،شفافیت ،ضخامت شیشه ،ابعاد و اندازه و…. می باشد. به میزانی که امنیت و مقاومت شیشه دوجداره در برابر ضربه و طوفان و… بالا باشد قیمت نیز افزایش پیدا می کند. هنگام خرید دقت داشته باشید که اسپیسر آن یکپارچه بوده و در گوشه های آن سوپاپ تزریق گاز آرگون دیده شود. اگر منزل یا محل کار شما در نزدیکی بزرگراه ها است، حتماً از ترکیب شیشه لمینیت و شیشه دوجداره استفاده کنید.

در آخر

مجموعه کاراکو به عنوان یکی از گروه های فعال در زمینه تعمیرات و رگلاژ پنجره دوجداره و آلومینیومی سالیان طولانی است فعالیت دارد. در صورت بروز مشکل یا خرابی در انواع پنجره می توانید با این مجموعه تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان نیرو ماهر و متخصص در محل حضور پیدا کند.

شماره تماس کاراکو